Cradle of Filth - Dani Filth - Životopis

29. října 2008 v 16:13 | Baci |  Cradle Of Filth

Dani Filth (vlastním jménem Daniel Lloyd Davey),který se narodil 25.července 1973 v Hertfordu v Anglii jako první z (budoucích) čtyř dětí,je dnes zpěvákem kapely Cradle of filth.

Když r. 1992 zakládal spolu s Paulem,Johnem a Darrenem Cradle of filth,začínali víceméně na Death metalu.Postupem času však přešli na čistý Black metal,dostali se k většímu labelu,jejich hudba se lépe uchytila a díky takovým albům jako Principle Of Evil Made Flesh,Dusk And Her Embrace či Cruelty And The Beast jsou dnes tam,kde jsou.

Dnes Dani žije se svou manželkou Toni (brali se 31.10.2005,ale údajně jsou spolu už od puberty:) a dcerou Lunou Scarlett (narozena r. 1999) v Suffolku v Anglii.

Mezi jeho nejoblíbenější hudbu patří Mercyfil Fate,Immortal,Destruction,Emperor,Bad Religion, Iron Maiden,Carpathian Forest, Darkness, Slayer,... a mezi oblíbené filmy např. Curse Of The Demon, Underworld, Blade, Sleepy Hollow, From Hell, Star Wars, Cradle Of Fear (střihnul si zde hlavní roli psychopatického vraha,který se mstí za svého otce a celá kapela Cradle of filth se na filmu aktivně podílela), Piráti z Karibiku,...

Můj názor : Dani Filth je úžasný zjev ,který mě naprosto fascinoval. Dostává mě ten jeho poled při videoklipu Nymphetamine
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama