Říjen 2008

100 otázek a 100 mých odpovědí

29. října 2008 v 21:37 Me and My
1. Celé jméno: Barbora ------
2. Přezdívky: Baci
3. Narozeniny: 25.3.
4. Místo narození: Jihlava
5. Znak zvěrokruhu: Beran
6. Pohlaví: ženské
7. Třída: 1.
8. Škola: střední úmělecko průmyslová
9. Funkce: student
10. Město: Jihlava
11. Celé nick jméno: Baci
12. Barva vlasů: původně blond teď černé podbarvená
13. Délka vlasů: těsně pod ramena
14. Barva očí: šedá
15. Hlavní rys: na 1. pohled jiná neš ostatní (divná)
16. Výška: 175
17. Jizvy? pod bříkem (po operaci)
18. Brýle? nenosím
19. Piercing: ne ,ale chtěla bych
20. Tetování: ne
21. Pravák nebo levák: pravačka

Tarja Turunen - Diskografie

29. října 2008 v 19:32 | Baci |  Music
My Winter Storm

1.Ite, missa est

2.I Walk Alone

3.Lost Northern Star

4.Seeking for The Reign

5.The Reign

6.The escape of the Doll

7.My Little Phoenix

8.Die Alive

9.Boy and the ghost

10.Sing for me

11.Oasis

12.Poison

13.Our Great Divide

14.Sunset

15.Damned and Divine

16.Minor Heaven

17.Ciaran's Well

18.Calling Grace


Tarja Trunen

29. října 2008 v 19:19 | http://www.mywinterstorm.estranky.cz |  Music

Tarja Turunen

Celé jméno: Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli

Datum a místo narození: 17. srpna 1977, Kitee, Finsko

Bydliště: doma: Kuusankoski, Finsko
byt: Buenos Aires, Argentina

Barva vlasů: přírodní světle hnědé, v současné době barvené na černo

Barva očí: zelená

Výška: 165 cm

Rodina:
manžel: Marcelo Cabuli
matka: Marjatta Turunen (bohužel v r. 2003 zemřela na rakovinu)
otec: Teo Turunen
starší bratr: Timo Turunen (36)
mladší bratr: Toni Turunen (24)

Vyznání: Luterán/protestant

Nejjasnější hvězda finské rockové scény, sopránová pěvkyně Tarja Turunen, si za krátký čas musela zvyknout, že se stala velmi známou finskou tváří na světové hudební scéně.
Turunen se narodila ve městě Kitee ve Finsku, začala se učit hudbu ve svých šesti letech, později v 18-ti studovala klasický zpěv na Sibelius Akademy ve městě Kuopio.
Ve stejné době Tarjin spolužák Tuomas Holopainen založil svůj hudební projekt a pozval Tarju, aby se k jeho kapele připojila. Tarja souhlasila a tak se narodili Nightwish. První demo CD bylo dobré a firma Spinefarm Records s nimi uzavřela smlouvu. Brzy poté (r.1997) kapela nazpívala své debutní album "Angel fall first" a Spinefarm ho vydává, je to mistrovská kombinace moderní metalové hudby a operního, klasického zpěvu.
V té době se Tarja zúčastnila Savonlinna Opera festival Choir, kde s ostatními zpívala Wagnera a Verdiho. Byl to pro Tarju velmi slibný začátek založit svou životní dráhu na kompromisu dvou odlišných druzích hudby a daleká cesta k publiku, které ji takto přijalo.
V r. 1998 následoval další debut a Nightwish se stalo objevem a dostalo platinu za velké množství prodaných CD. Album neslo název "Oceanborn" a CD obsahovalo např. okouzlující hit "Sleeping Sun" nebo cover-verzi "Walking in the Air".
V témže roce natáčí Nightwish svůj první videoklip "The Carpenter" a v r. 1999 natáčí v Německu videoklip "Sleeping Sun".
"Oceanborn" vynesl Nightwish nahoru a inscenoval nejen ve Finsku, ale i v zahraničí a Tarja se díky svému neuvěřitelnému a charismatickému hlasu stala zpěvačkou číslo jedna v metalové scéně, velmi oblíbenou po celém světě. Tarjina tvář se brzy ocitla na titulních stránkách magazínů z celého světa. Zmiňme jen některé úžasné magazíny ze zemí jako je Norsko, Německo, Španělsko, Brazílie, Francie, Švédsko, Belgie, Holandsko, Finsko a Argentina - Scream Magazine, Roadie crew, Inferno, Rumba, Sue, Metallian, Blue wings (Finnair), Iltalehti, Metal Hammer, Rock Hard, Metal Heart, Aardschok, Epopeya, Rock Brigade, Heavy Oder Was!?, Hell Awaits, Flash, Legacy Magazine, Orkus, Rock Tribune, Close Up Magazine, Hard N´Heavy, Maelmstron.
V mnoha těchto publikacích byla Tarja zvolena nejlepší zpěvačkou, zvláště ve své zemi v magazínu Soundi Magazine´s reader´ byla Tarja v roce 2002 zvolena zároveň jako nejlepší zpěvačka Finska a nejoblíbenější osobnost.
Poté se Tarja věnovala dokončení svého studia a také několika vedlejším projektům. Koncem roku 1999 přijala Tarja nabídku jako sólová zpěvačka v moderním baletu "Evankeliumi" ve Finském Národním domu opery.
Představení napsal a zároveň řídil slavný finský choreograf Jorma Uotinen společně s Kartsy Hatakkou z finské kapely Waltari. Všechna představení byla kompletně vyprodána.
Počátkem roku 2000 se Nightwish ve Finsku kavlifikovali na Eurovision Song Contest s písní "Sleepwalker". Nightwish byli druzí, navzdory nepřekonatelnému vítězství ve veřejném televizním hlasování.
Toto nebylo první vystoupení v televizi, Tarja vystupovala také v některých známých televizních programech jako je Lista Yle TV, Kokkisota MTV3, Hotelli Sointu TV1, Vaarallinen risteys MTV3, Huomenta Suomi MTV3 a Jyrki MTV3.
V r. 2000 vydalo Nightwish třetí album "Wishmaster", které se okamžitě dostalo na přední pozice žebříčků hitparád v celém světě a ve Finsku získalo platinu během několika týdnů. Album "Wishmaster" bylo prodáno ve více než 150.000 kopiích po celém světě.
Rok 2000 byl pro Nightwish a Tarju velmi rušný, neustále cestovali po Evropě, Finsku, Kanadě a Jižní Americe.
Poté, co bylo stále více požadavků na jejich vystoupení, než by mohli splnit, se v roce 2001 natáčelo první živé vystoupení Nightwish a to na Nový rok 2000-2001, v klubu Pakkahuone v Tampere ve Finsku.
Také jejich další vystoupení se natáčela a filmovala a materiál poté vyšel na DVD a VHS. Pro finské fanoušky rovněž vyšla limitovaná edice CD-Live v plném znění. Všechna tato provedení dostala jméno "From Wishes to Eternity - Live" a znovu dosáhla obrovského prodeje a uznání - zlato ve Finsku za CD a zlato v Německu za DVD.
Předtím než udělali další plné album, kapela vydala mini CD nazvané "Over the Hills and Far away", které rychle získalo platinu za prodej ve Finsku a vzápětí získává dvojité platinové prestižní ocenění v jejich zemi. Po vydání "Over the Hills and Far away" začala kapela ve svém nahrávacím studiu pracovat na novém albu "Century Child", ale zatím, co muzikanti píší a nahrávají své album, Tarja se rozhodla pokračovat ve studiu vokálního zpěvu a zapsala se do kurzu na Music Univerzity v Karlsruhe v Německu.
Ačkoliv studijní rozvrh v Karlsruhe byl velmi pevný, Tarja dokázala najít čas nejenom na nahrávání svého zpěvu pro "Century Child", ale také na hostování pro Argentinského basistu Beta Vasquese a jeho album "Infinity", které mělo okamžitý úspěch a jeho prodej se uvolňuje dál na východ, v Rusku, po celé Evropě a Jižní Americe. Vokální linky nazpívané Tarjou byli pro kapelu velkým pomocníkem a její jméno zaručeným úspěchem.
Po vřelém přijetí na koncertě v Německu, Tarja také cestuje a vystupuje s klasickým zpěvem v Jižní Americe v Chile a Argentině na Lied Concert s názvem "Noche Escandinava" (Skandinávská noc) vystupuje společně s operními umělci Marjut Paavilainenem, Ingvild Storhaugem a Izumi Kawakatzuou. Následovaly vyprodané koncerty sponzorované finskou ambasádou, Německo, Japonsko, Norsko a město Govemment v Buenos Aires, na kterých Tarja zpívala písně od skladatelů Jean Sibelius, Ture Rangstrom, Leevi Madetoja, Oskar Merikanto, Hugo Wolf, Richard Strauss, Gustav Mahler, Johanes Brahms, Felix Mendelssohn a vytvářelo se speciální spojení mezi Tarjou a publikem, ketré mohlo vidět znovuutváření se klasicismu. Celé turné mělo ohromný úspěch.
Čtvrté album od Nightwish "Century Child" vyšlo na jaře r. 2002 a prodalo se ho gtéměř 250.000 kopií po celém světě. Po vydání alba následovalo velkolepé celosvětové turné "World Tour of Century", které trvalo tři dlouhé měsíce, ve kterých Nightwish objeli 10 zemí po celém světě a měli 25 vystoupení před 150.000 diváky.
Vyčerpaní ze světového turné se Nightwish rozhodli pro delší přestávku, také kvůli ponorkové nemoci mezi některými členy (kapela ztratila jednoho člena). Většina z Nightwish se velmi rychle zaměstnala několika okrajovými projekty a Tarja se vrátila do Karlsruhe dokončit poslední rok svého studia. Jednou zase dostali požadavek na více vystoupení, byli to dvě extra vystoupení v Oberhausen Areně a Mnichově. Uskutečnili se v roku 2003 a opět byli totálně vyprodané.
Když nakonec zlom oficiálně překonali, odstartovali Nightwish v červnu 2003 turné "Summer of Innocence". Po zkušenosti, kterou prošli bylo 14 zemí na 400.000 očí (lidí) svědkem neuvěřitelných nocí.
Mezitím v květnu 2003 Tarja oznámila, že se před několika měsíci vdala za Marcela Cabuliho, který se později stal také jejím manažerem.
Po třech obrovských turné prošlo kapele rukama neuvěřitelné množství materiálu a to jak z vystupování na jevišti, tak i ze zákulisí.
Dokumentární film byla pochopitelná volba, kdy nasbíraný materiál bylo v plánu použít, ale kapela cítila, že potřebuje něco extra a tak zkoušela různé kombinace jevištních scén se zákulisím i když si jimi nebyla jistá.
Odpověď byla nalezena, když finský hudební časopis Mape Ollila, musel s kapelou těsně spolupracovat poté, co psal o jejich velmi slibných začátcích a Tuomas Holopainen jim poskytl velmi podrobný rozhovor. S Tuomasovým souhlasem rozhovor probíhal na jeho letní chatě se všemi členy Nightwish a s celou "posádkou".
Zkombinováním rozhovoru s materiálem z turné byl výsledkem 2 hod a 15 min dlouhý dokument, který vypráví o kapele jejími slovy a to od jejího vzniku až po dnešek.
Nové DVD "End of the Innocence" bylo celosvětově vydáno v říjnu 2003.
Je třeba podotknout, že tento rok byl pro Tarju velmi úspěšný, ale snad největší událostí bylo pozvání od finské prezidentky Tarji Halonen. Setkání se uskutečnilo v prezidentském paláci i za účasti manžela prezidentky Dr. Arajarviho na den Finské Nezávislosti.
Tarja Turunen dosáhla nového společenského postavení, když ji televizní stanice Yle na svých oficiálních webových stránkách ohodnotila jako nejlépe oblékanou dámu a na tom se shodli diváci, kteří hlasovali stejně. Také nejvýznamější finské deníky "Ilta Lehti" a "Ilta Sanomat" ji ohodnotili jako královnu noci a jako druhou nejlépe oblékanou dámu.
Mnoho magazínů zmínilo nové společenské postavení ve svých publikacích a v následujících měsících došlo k celostátnímu uveřejnění.
Ke konci tohoto úžasného roku, 19. prosince 2003, Tarja Turunen uspořádala Vánoční koncert, jen pro úzký okruh lidí. Malá Valkeala přivítala 600 lidí, kteří při návratu na závěr povstali a aplaudovali po 60-ti minutovém vystoupení na tradičním Finském Vánočním festivalu v Sibeliusu a Melartinu, na kterém v jejím podání zazněly velmi dobře zazpívané árie od Bacha nebo Mozarta.
Nightwish začíná natáčet zbrusu nové studiové album a Tarja Tururnen, poté co se registruje zase jednou na poli klasického zpěvu, cestuje do Buenos Aires v Argentině, kde přijmě nabídku rozvíjet svůj hlas a zúčastní se jednoměsíčního kurzu zpěvu pro již trénované hudební profesionály.
Mezi další fakta můžeme zařadit to, že v r. 2004 Tarja odlétá do Chile, Argentiny, Brazílie a Rumunska na druhé turné klasického zpěvu a opět se účastní "Noche Escandinava".
První oficiální webové stránky (již mnoho neoficiálních může být založeno) pro Tarju mohou být spuštěny na adrese www.tarjaturunen.com. Nightwish vydává své nové album "Once", které pro Tarju znamená přijmout nespočet fotografování, tiskových konferencí a rozhovorů nejen ve Finsku, ale po celém světě.
V r. 2004 proběhlo dlouho očekávané celosvětové turné, doposud největší ve Finsku i v zahraničí, Nightwish uspořádali dokonce i turné po USA.
Tarja si také našla čas pro svého bratra Tima a vytvořila a nazpívala píseň pro jeho debutní album. Na podzim r. 2004 vyšel druhý singl "Whis I had an Angel", v lednu 2005 pak kapela odpočívala. Na podzim r. 2005 Nightwish odehráli několik koncertů, v říjnu pak následovalo kratší festivalové turné po Jižní Americe. Celosvětové turné "Once" pomalu končilo. Poslední koncert se konal 21.října 2005 v Hartwal Aréně, v Helsinkách ve Finsku a zúčastnilo se ho 11 500 fanoušků. Tento koncert byl kritiky popsán jako jeden z nejlepších v historii Nightwish. Toto vystoupení se také natáčelo a později pod názvem "End of an Era" vyšlo na DVD.
Na tomto koncertě Tarja obdržela od ostatních členů skupiny dopis, ve kterém jí oznámili, že s ní jako skupina končí, kvůli odlišné politice, názorům a údajně komerčnímu přístupu, který měla mít Tarja ke svým fanouškům.
Tarja poté odletěla se svým manželem do Argetiny, kde se ze všech událostí vzpamatovávala (dopis, kterým Tarja skupině odpověděla, je na těchto stránkách v rubrice "Tarja").
Později na tiskové konferenci pak oznámila, že se nehodlá stáhnout, ale naopak, postavit se na vlastní nohy.
Poté Tarja začala pracovat na dalším Vánočním albu Henkays Ikuisuudesta (Breath from Heaven), které obsahovalo krásné vánoční písně jako "Happy New Year", Happy Christmas", "Ave Maria" nebo "Silent Night", ale také vzpomínkovou píseň "Walking in the Air".
Na konci tohoto roku také Tarja dostala malou roli v sitcomui Paarolissa.
V r. 2007 jí pak vyšlo první sólové album "My Winter Storm", které obsahuje 17 písní a 4 instrumentálky. Ústřední písní je hit "I walk Alone", ke kterému byl natočen videoklip. Album je velmi krásné, povedené a osobní - jak sama zpěvačka řekla: "Je to vlastně moje zpověď z toho co se kolem mě za poslední dva roky dělo".
Rok 2008 pak Tarja začíná hned 2 cennými nominacemi na prestižní ocenění v anketě EMMA Awards, což je finská obdoba cen GRAMMY jako nejlepší finský umělec a v Německu byla pak nominována na ECHO Awards jako nejlepší nováček roku. Později pak za prodej získává ve Finsku platinu a v Rusku vůbec první zaznamenané zlato. Stejně si vede i ve zbytku světa, kde se rovněž hojně prodává.
Jako zatím poslední Tarja natočila i videoklip ke svému dalšímu singlu "Die Alive", který vyšel v únoru.
Proběhlo i turné po celé Evropě, které bylo velmi úspěšné. Navíc Tarja získala další zlato za prodej a to tentokrát v Maďarsku a vůbec svoje první i v České republice!
Turné po Jižní Americe nělo rovněž velký úspěch. V současné době se Tarja vrací zpět do Evropy a rozjíždí nové turné pod názvem Storm Returns To Europe 2008. Zároven natáčí další, již třetí videoklip k nové písni Enough. Koncem roku 2008 má pak být speciální vydání My Winter Storm, kde s tato píseň objeví.Angtoria - Diskografie

29. října 2008 v 18:06 | Baci |  Music
Demo (2004)


1. Six feet under´s not deep enough

2. Confide in me

3. Suicide on my mind

4. Deity of disgust

5. A Child That Walks The Path Of A Man
God Has A Plan For Us All (2006)
1. The awakening
2. I´m Calling
3. God has a plan for us all ukázka MP3
4. Suicide on my mind
5. Deity of disgust
6. The Addiction
7. Six feet under´s not deep enoughMP3
8. Do you see me nowMP3
9. Original sin
10. Hell hath no fury like a woman scornedukázka MP3
11. Confide in me
12. That´s what the wise lady said

Angtoria

29. října 2008 v 17:15 | Baci |  Music
Angtoria je symfonicko metalová kapela. Tato kapela není v česku moc známá,ale samotná zpěvačka je zároveň členkou skupiny Cradle OF Filth.
Členové:
Dave Pybus (Baskytarista)
Chris Rehn (Klávesista, Kytarista)
Sarah Jezebel Deva (Zpěvačka)
Tommy Rehn (Klávesista, Kytarista)

John Henriksson (Bubeník)


Evanescence

29. října 2008 v 16:29 | Baci |  Music

Evanescence


Americká formace Evanescence poprvé zazářila na soundtracku k filmu Daredevil. Jejich kariéra raketově rostla. Nejprve si se svým rockovým megahitem Bring Me To Life prorazili cestu k nejvyšším rotacím na rádiích po celém světě (a to mnohdy i do rádií, která dříve rockovou hudbu nehrála), aby to samé posléze zopakovali se všemi třemi svými dalšími singly.
Skupinu společně založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ve svých raných teenagerských letech. "Byli jsme na takovém letním táboře a já jsem tam jednou zaslechl Amy jak hraje na piáno Meat Loafovu písničku I´ll Do Anything For Love. Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu," vzpomíná Ben Mood. Od prvního dne to bylo naprosté souznění dvou muzikálních duší. "Máme naprosto stejnou hudební vizi, milujeme stejnou muziku," přesvědčuje Moody. "Takže když se dáme do komponování písniček, navzájem si naše nápady doplňujeme."
Evanescence o sobě poprvé dali vědět v Little Rocku na konci devadesátých let. Jak se ovšem dá očekávat, rocková kapela tohoto ražení to vzhledem k místním hudebním tradicím na americkém Středozápadě neměla nejjednodušší. "Mladí lidé tu většinou poslouchají death metal, starší lidé zase podstatně měkčí muziku," vysvětluje Lee. "Vlastně si nevzpomenu ani na jednu zdejší kapelu, která by ve svém čele měla zpěvačku."

Cradle of Filth - Dani Filth - Životopis

29. října 2008 v 16:13 | Baci |  Cradle Of Filth

Dani Filth (vlastním jménem Daniel Lloyd Davey),který se narodil 25.července 1973 v Hertfordu v Anglii jako první z (budoucích) čtyř dětí,je dnes zpěvákem kapely Cradle of filth.

Když r. 1992 zakládal spolu s Paulem,Johnem a Darrenem Cradle of filth,začínali víceméně na Death metalu.Postupem času však přešli na čistý Black metal,dostali se k většímu labelu,jejich hudba se lépe uchytila a díky takovým albům jako Principle Of Evil Made Flesh,Dusk And Her Embrace či Cruelty And The Beast jsou dnes tam,kde jsou.

Dnes Dani žije se svou manželkou Toni (brali se 31.10.2005,ale údajně jsou spolu už od puberty:) a dcerou Lunou Scarlett (narozena r. 1999) v Suffolku v Anglii.

Mezi jeho nejoblíbenější hudbu patří Mercyfil Fate,Immortal,Destruction,Emperor,Bad Religion, Iron Maiden,Carpathian Forest, Darkness, Slayer,... a mezi oblíbené filmy např. Curse Of The Demon, Underworld, Blade, Sleepy Hollow, From Hell, Star Wars, Cradle Of Fear (střihnul si zde hlavní roli psychopatického vraha,který se mstí za svého otce a celá kapela Cradle of filth se na filmu aktivně podílela), Piráti z Karibiku,...

Můj názor : Dani Filth je úžasný zjev ,který mě naprosto fascinoval. Dostává mě ten jeho poled při videoklipu Nymphetamine

Cradle Of Filth

28. října 2008 v 14:49 | Baci |  Cradle Of Filth


Cradle Of Filth

Kapela vznikla v létě roku roce 1991 v Anglii v městě Suffolk. Základní sestavu tvořili Dani Filth, Paul Ryan a John Richard. V roce 1992 vyšlo jejich první, převážně deathové demo Invoking The Unclean a ve stejném roce druhé demo Orgiastic Pleasures s novým členem Robinem Gravesem. Po tomto demu se však Robin rozhodl odejít, ale vrátil se po tom, co John odešel. Do skupiny prišli ješte dva noví členové: kytarista Paul Allender a Paulův bratr Benjamin Ryan jako klávesák. V prosinci 1993 vydali demo Total Fucking Darkness - jejich nejlepší demo.
V roce 1994 se COF spojili s vydavatelstvím Cacophonous Records a nahráli své první album The Principle Of Evil Made Flesh, kterého se prodalo přes 30 000 kopií. Po tomto úspěchu nastaly problémy v sestavě.
V roce 1996 vychází album Vempire, známé taky pod názvem Dark Faerytales In Phallustein. Po odchodu bratrů Ryanů a Paula Allendera byli na nahrávání Vempire přizváni Stuart Antsis (kytara), Damien Gregori (klávesy) a Jared Demeter (kytara). Ve stejném roce se COF spojili s Music For Nations a Jared byl vystřídán Gianem Pyresem. Podle mého názoru nejlepší album Cradle of Filth doposud.
1996 - to je rok jejich největšího úspěchu. Vydali album Dusk...And Her Embrace a toto album je považováno za vrchol jejich tvorby.
V roce 1997 odchází Damien a skupina vydává album Cruelty And The Beast, na kterém se podílí i hororová herečka Ingrid Pitt (obal alba a hlas ve skladbě Bathory Aria - Eyes That Witnessed Madness).
Po navštěvě Vatikánu je skupina zatčena a vězněna, což jim udělalo reklamu a zvýšilo prodávanost alb.
Rok 1999 - EP album From The Cradle To Enslave. Ve stejnén roce se opět vyskytly problémy: odchází Stuart a Lecter. Začátkem 2000 se sestava ustálila: vrátili se Damien Gregori a Paul Allender a přibyl stálý bubeník Adrian Erlandsson. Příbývá i nový klávesák Mark Newby-Robson, kterého hned vystřídal Martin Powell z My Dying Bride a začíná se pracovat na novém albu Midian. To vychází s velkým úspěchem 31. října 2000 spolu s novým hororem Cradle Of Fear (hlavní scénárista je - kdo jiný - Dani, který hraje i hlavní roli).
V roce 2001 vychází album Bitter Suites To Succubi, na kterém je pár hodně dobrých předělávek, např. The Principle Of Evil Made Flash, upoukávka na Cradle Of Fear a kousek klipu Born In A Burial Gown.
Rok 2002 je ve znamení změn. Skupině skončila smlouva s Music For Nations a byli "na volné noze". Společnost Music For Nations vydala dvě výběrová alba: dvouCD Lovecraft&Witch Hearts, na kterém jsou nejlepší skladby COF od alba Cruelty And The Beast a na druhém CD písničky vydané na limitovaných albech. Druhé album, opě dvouCD Live Bait For The Dead obsahuje živé verze písniček.
Rok 2003 - v první řadě 10. března vychází album Damnation And A Day, na které se názory velice liší. Album vyšlo u společnosti Sony a proto jej někdo odsuzuje, že je komerční. Další událostí v tomto roce je ta, že od skupiny odešel Gian Pyres. Důvodem byla jeho svatba!!! Sice hned začali hledat nového kytaristu, ale prý se bez něj obejdou (Martin taky umí hrát na kytaru) nebo si nějakého půjčí z Anathemy, jak řekl Dani.